Sadaļas
 
 Meklēt
  
 
  
Vokālais ansamblis '' VARIANTS
04.07.2007

Dzied APVIENOTAIS VARIANTS"Variants"- tās ir dzelzaviešu skanīgākās balsis.

VARIANTS Vecpiebalgā 1995. gada janvāris. Jauns gads Dzelzavas kultūras namā togad ienāk ar jaunu domu, ar jaunu ideju, ar uzdrīkstēšanos. Tas ir sākums dziesmotam ceļam: gan jaukiem kopā būšanas brīžiem, gan priekam un gandarījumam, gan grūtam, nogurdinošam, bieži vienmuļam un apnicīgam darbam. Tas ir sākums „Variantam”. Tolaik gan neviens vēl nezināja, ka jaunizveidoto sieviešu vokālo ansambli kādreiz sauks tieši tā.
Kas vairs var saskaitīt, cik koncertu sniegts kolektīva pastāvēšanas laikā! Dziedāts pašu pagastā, rajonā, tuvākā un tālākā apkārtnē, Rīgā, Sabilē, Engurē, Valkā, Anikšķos, Metmanā, Vaijē. Daudz skaistu, neaizmirstamu brīžu, daudz piedzīvojumu un, protams, katrai situācijai- savs variants!
Ansamblis kuplina pagasta kultūras pasākumus, pārstāv savu pagastu un Madonas rajonu plašāka mēroga nozīmīgos pasākumos.
“Variants” visā savā pastāvēšanas laikā piedalījies visās republikas vokālo ansambļu skatēs. Savā rajonā sieviešu ansambļu grupā kolektīvs jau ilgus gadus ir labākais. Četras reizes startēts finālskatēs Rīgā. Augstākais sasniegums- 2005. gadā, kad “Varianta” grupa garīgās mūzikas konkursā Rīgā kopvērtējumā izcīna augsto 5. rezultātu.
Pašlaik kolektīvā 10 dziedātājas- Ineta Silava, Ina Aņisimova, Ina Lielpētere, Inga Ciunele, Elita Nikolovska, Sandra Deikmane, Ivanda Krīgerte, Zanda Anina, Vita Petkune, vadītāja- Dace Kalniņa. Koncertmeistars- Didzis Kalniņš. Kolektīvs cieši turas kopā jau 12 gadus, pamatsastāvs visu šo laiku ir nemainīgs. Dalībniecēm “Variants” ir sirdslieta, dzīvesveids.
Ansamblis ir apbraukājis Latviju krustām – šķērsām, no Sabiles līdz Valkai. Vairākkārt koncertēts Lietuvā un Vācijā. Un viena šāda Vācijas brauciena rezultātā top- “Apvienotais variants”, jo Dzelzavas dziedātājām itin labi saskan ar Madonas vīru vokālo ansambli, ko vada Artūrs Grandāns.
Ansambļa repertuārs ir ļoti plašs:
garīgās mūzikas programma;
izklaidējošas programmas;
tautas dziesmu apdares;
kāzu repertuārs;
programma svecīšu vakaram;
Ziemassvētku programma;
kolektīvs piedāvā arī teatralizētus projektus un pasākumu vadīšanu.
Ir kopīgas programmas ar Madonas vīru vokālo ansambli un ar Madonas kultūras nama koklētāju ansambli.
Uzaicinājumi koncertēt un kuplināt dažādus pasākumus pienāk no daudzām vietām, un pateicoties šādiem braucieniem, par Dzelzavu zin un uzzin.
Ja arī jūs vēlaties pie sevis dzirdēt un redzēt “Variantu”- gaidīsim jūsu zvanu!
(mob. 26173876 Dace)

Koncerts!


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 939 ar  


Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

Liedes upe.Dzelzavas pagasta apraksts.Līnijdeju grupa Senioru deju grupa DabaAnsambļa VARIANTS rezultāti konkursāVARIANTS Dziesmu svētkos.
 Jauni foto
 | © Dzelzava - Atsauksmēm |